null
Cílem léčebného pobytu je, aby se děti v lázních cítily co nejlépe, aby léčba byla účinná a měla pozitivní vliv na jejich následný život. Snažíme se o to, aby si děti uvědomily, že vědomou změnou životního stylu ovlivní svůj budoucí život a své zdraví. Snažíme se nastavit samoregulační mechanismy v organismu tak, aby se dětské tělo mohlo samo vypořádat s běžnými onemocněními.

Základem léčby dětí je individuální plán léčebných procedur. Léčba vychází z přírodních zdrojů, vše probíhá pod dohledem lékařů, zdravotnických pracovníků, psychologa a fyzioterapeutů. Mimo vlastní léčby žijí děti pestrý lázeňský život se všemi aspekty standardního života.

děti ve škole leden 23

Školní výuka a edukační program

Vyučování je nedílnou součástí pobytu a je doplněno pestrou možností zájmových kroužků.

V rámci edukačního programu mají děti k dispozici knihovnu, několikrát za pobyt se mohou zúčastnit přednášek, které vede psycholog například na téma kouření, problémového chování, drog, apod. Na téma vlivu obezity a nevhodného životního stylu na pohybové ústrojí s dětmi pravidelně beseduje lékař specialista z oboru ortopedie

deti volejbal

Volný čas

Lázně nabízí širokou nabídku zajímavého aktivního trávení volného času, včetně relaxace, sportu a kultury. Během víkendů umožňujeme návštěvy rodičů, pro které připravujeme odborné besedy o vyvážené stravě a zdravém životním stylu. V odpoledních hodinách děti chodí na vycházky do okolí lázní.

Areál lázní nabízí bohaté sportovní vyžití během letních i zimních měsíců. Děti si mohou zahrát minigolf, kopanou, volejbal, basketbal, tenis, badminton, ruské kuželky a stolní tenis nebo si zacvičit na venkovních posilovacích strojích.

bludov deti desky

Rehabilitace a fyzioterapie

Pokud děti trápí bolesti zad, artritida, ortopedické vady, skolióza a další neduhy pohybového ústrojí anebo jsou po úrazech a operacích pohybového ústrojí, mají možnost využít léčebné programy, které pomohou zmírnit následky těchto stavů.

bazén cvičení 3 leden 23_snih

Léčebné programy na míru

Lázně Bludov nabízí dětem individuální nastavení řešení zdravotních problémů, zázemí moderního rehabilitačního centra, rehabilitační tým tvořený zkušenými lékaři, fyzioterapeuty a nutriční terapeutkou.

cviceni SM 2

Cvičení SM

Moderní metoda spirální stabilizace využívá těch nejnovějších vědeckých metod a postupů v rehabilitační a fyzikální medicíně. Unikátní metoda spirální stabilizace páteře vychází ze 12 základních cviků a cvičení je unikátní v tom, že pravidelností lze dosáhnout výsledků nejen v oblasti pohybového aparátu, ale také v dýchání. Pomáhá od bolestí zad a páteře, pomůže znovu nastartovat správné držení těla a naučí správné chůzi.

Tuto metodu vymyslel a představil MUDr. Richard Smíšek a Lázně Bludov jsou jedním z mála zařízení v Olomouckém kraji, jejichž lékaři a rehabilitační pracovníci jsou v této metodě pravidelně proškolováni a zdokonalováni.

bludov deti_kolobezky

Pohybové aktivity

Pohybové aktivity, kterých se zúčastní všechny děti, jsou přizpůsobovány ročnímu období a aktuálním organizačním možnostem. Probíhají v odpoledních a večerních hodinách, když již mají děti za sebou procedury a školní výuku. Dále dětem nabízíme doplňkové zájmové činnosti, některé zdarma, některé s příspěvkem rodičů.