Lázně Bludov – změna s úsměvem

Lázně Bludov jsou známé především výbornými výsledky léčby obezity dětí. Cílem léčebného pobytu není jen tělesná změna dítěte, ale také zdravé návyky a pozitivní posun psychiky a myšlení dítěte v lázních i v následujícím životě. Proto je průběžným mottem lázní heslo „změna s úsměvem“.

Nachází se v nádherném klidném prostředí podhůří Jeseníků a nabízí pozitivní rodinný přístup pro každého klienta při všech typech léčby. Lázně poskytují profesionální péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie a léčebné rehabilitace.

Více informací o lázních Bludov

Obezita nebolí, když se brzy léčí…

Dlouhodobě úspěšná léčba dětské obezity v Bludově neznamená jen snížení hmotnosti dětí, ale hlavně prevenci jejich velkých problémů zdravotních, psychických i sociálních.

V lázních Bludov proběhne každá změna s úsměvem. Na děti čekají 4 týdny pestrých zážitků.

O děti pečuje usměvavý personál a místní víla Bluděnka.

Obezita bolí – když se neřeší…

Obezita u dětí je závažným nejen zdravotním problémem, který se v posledních letech výrazně zhoršil. Toto jsou některé z hlavních problémů spojených s obezitou u dětí:

Zdravotní rizika

Obezita u dětí zvyšuje riziko vzniku mnoha zdravotních problémů, včetně cukrovky, vysokého krevního tlaku, srdečních chorob i zatížení kloubů.

Psychologické problémy

Obezita může vést k negativnímu sebeobrazu a sníženému sebevědomí u dětí, což může mít dopad na jejich psychické zdraví a sociální vztahy.

Sociální vyloučení

Obezita dokáže přispět či vést i k sociálnímu vyloučení a šikanování. To může mít negativní dopad na psychiku, která je v dětském věku obzvláště křehká.

Snížená kvalita života

Obezita může omezovat dětské aktivity a snižovat jejich kvalitu života. Děti nemohou provozovat některé sporty, nezapojují se do aktivit na hřišti.

Dejme dětem šanci

Zeptejte se včas dětského lékaře, zda vaše dítě nenaplňuje indikaci XXIV/2 pro obezitu spojenou s dalšími rizikovými faktory. Pak je léčebná kůra hrazena zdravotní pojišťovnou.

Jak probíhá léčba dětí

Cílem léčebného pobytu je, aby se děti v lázních cítily co nejlépe, aby léčba byla účinná a měla pozitivní vliv na jejich následný život. Základem léčby dětí je individuální plán léčebných procedur, rehabilitace, fyzioterapie a cvičení SM. Mimo vlastní léčby žijí děti pestrý lázeňský život se všemi aspekty standardního života.
null

Školní výuka

Vyučování je nedílnou součástí pobytu dětí v lázních a je doplněno pestrou paletou zájmových kroužků.
null

Volný čas

Lázně nabízí širokou nabídku aktivního trávení volného času, včetně relaxace, sportu a kultury.
null

Edukační program

Děti mají k dispozici knihovnu a mohou se zúčastnit přednášek, které vede psycholog na nejrůznější témata.
null

Pohybové aktivity

Pohybové aktivity, kterých se děti účastní, jsou přizpůsobovány ročnímu období a organizačním možnostem.

Co vše lázně Bludov nabízí

Kromě léčby obezity a pohybového aparátu u dětí nabízí lázně Bludov také léčbu dospělým, včetně ambulantní rehabilitace a nejrůznějších procedur.

Lázeňská léčba dětí

Léčba dětí vychází z individuálního léčebného plánu, probíhá pod dohledem lékařů, zdravotnického personálu, výživové poradkyně a kouče pohybových aktivit.

Lázeňská léčba dospělých

Lázně Bludov poskytují komplexní a příspěvkovou formu lázeňské léčby, kdy u komplexní léčby zdravotní pojišťovna hradí léčení, pobyt i stravu a u příspěvkové léčbu.

Procedury

Klasické, thajské, lávové, medové, relaxační, antistresové i aromatické masáže, zábaly, hydromasáže, karboxyterapie, termální bazén i perličková termální koupel.

Chtěli byste se objednat do lázní Bludov?

Využít lázeňskou léčbu pro vaše dítě, sebe či si dopřát některou z našich procedur?